Informace pro školy


Navrženo pro výuku

Naší vizí je vzdělávat děti zábavnou formou. Naše deskové hry jsou primárně určeny dětem na prvním stupni základních škol, konkrétně žákům 2. až 5. ročníku. Tyto děti se hrou zabaví, ale hlavně si procvičí znalosti z jednotlivých předmětů – vlastivědy, přírodovědy či dopravní výchovy. Procvičování formou společenské hry děti motivuje a přispívá k upevnění vědomostí.

Doslova škola hrou

Deskové hry Vzhůru na vlastivědu!, Vzhůru na přírodovědu! i Vzhůru do provozu! byly vytvořeny ve spolupráci s pedagogickými pracovníky a respektují osnovy a vzdělávací programy základních škol. Procvičují to, co by děti měly znát, a rozšiřují jejich vědomosti o různé zajímavosti. Žáci při jejich hraní zpozorní a učivo si lépe pamatují. Vzdělávací deskové hry jsou ideálním zpestřením výuky, a to formou, díky které se děti budou učit rády.

Prověřená učební pomůcka

Vzdělávací deskové hry vyrábíme již několik let. Naši první hru Vzhůru do provozu! jsme začali distribuovat již ve školním roce 2015/2016 a od té doby získáváme ze škol řadu pozitivních ohlasů. Žáky hraní baví a rádi si rozšiřují tématické vědomosti. Pedagogové oceňují zábavnou formu vzdělávání, která děti motivuje zdokonalovat své vědomosti. Hry jsou velmi oblíbené a získávají si své místo jako učební pomůcky ve vyučování, ale i jako poučné hračky ve školních družinách.

Deskové hry pro zábavu a poznání. Do školy i družiny.

Nabízíme vzdělávací hry pro první stupeň základní školy, a to hned do tří předmětů:

Vzhůru na vlastivědu!

Vlastivěda

Vzhůru na vlastivědu! - Vlastivěda zábavnou hrou. 600 otázek a odpovědí s dětmi procvičí učivo o naší vlasti. Zeměpis, dějepis, občanská výchova a slepá mapa.

Více o hře
Vzhůru na přírodovědu!

Přírodověda

Vzhůru na přírodovědu! - Přírodověda zábavnou hrou. 600 otázek a odpovědí s dětmi procvičí učivo přírodovědy. Neživá příroda, rostliny, živočichové, člověk.

Více o hře
Vzhůru do provozu!

Dopravní výchova

Vzhůru do provozu! - Dopravní výchova zábavnou hrou. 325 otázek a odpovědí s dětmi procvičí chování v dopravě v roli chodce, cyklisty, pasažéra MHD i záchranáře.

Více o hře

Zařazení do výuky

koncepce

Koncepce her je přímo přizpůsobena školám, jelikož doba jedné hry se v závislosti na počtu hráčů pohybuje od 15 do 45 minut, tedy maximálně v rámci jedné vyučovací hodiny.

pravidla

Speciálně pro potřeby výuky je pak navržena Vzdělávací a procvičovací varianta hry popsaná v pravidlech. Hráči při ní nehází kostkou, ale postupují políčko po políčku - v rámci jediné hry tak zvládnou zopakovat velké množství tématických otázek.

využití

Hry mohou být využity i v kroužcích, či ve školních družinách. Mimořádně vhodné jsou také pro dětské domovy, domy dětí a mládeže nebo dětská oddělení v nemocnicích.

Zaujaly Vás naše vzdělávací deskové hry?

Kupte je dětem v našem e-shopu. Jsou skladem a ihned k doručení.
Věříme, že stojí za vyzkoušení.

Koupit

Vzdělávání zábavnou hrou.

Deskové hry pro zábavu i poznání.

Vlastivěda zábavnou hrou. 600 otázek a odpovědí s dětmi procvičí učivo o naší vlasti. Čeká na vás zeměpis, dějepis, občanská výchova i hledání ve slepé mapě.

Více informací »

Přírodověda zábavnou hrou. 600 otázek a odpovědí s dětmi procvičí učivo přírodovědy. Vyzkoušejte své znalosti z oblasti neživé přírody, rostlin, živočichů i člověka.

Více informací »

Dopravní výchova zábavnou hrou. 325 otázek a odpovědí s dětmi procvičí chování v dopravě v roli chodce, cyklisty, pasažéra v hromadné dopravě i záchranáře.

Více informací »

Silný motivační prvek v podobě deskové hry posiluje zájem žáků a přispívá k upevnění a k trvalosti poznatků z dopravní výchovy.

Základní škola, Česká Skalice

První večer jsme se od hry neodtrhli. Bavila se celá rodina, i s babičkou :-)

Richard, Blansko

Se hrou jsme měli možnost pracovat s dětmi předškolního věku a s žáky prvního stupně ZŠ. Hra je zábavná, kreativní a hlavně poučná. Zahrnuje i zdravovědu, což je skvělé.

Základní škola, Chropyně
Další ohlasy